up
Напишіть Нам
Напишіть нам і ми зв'яжемось з вами

ТОП 7 місць де купити сир у виробників

За останні роки, в українських Карпатах спостерігається справжній сирний бум. З’явилось дуже багато малих сироварень, де сировари, маючи той чи інший досвід, створюють справжні шедеври, експериментують з молоком та технологіями, відроджуючи старі, та започатковують нові смаки та сорти карпатського сиру.

В Карпатах роблять сир з усіх можливих видів молока, це традиційно коров’яче, овече, козяче та молоко буйволів. Історія кожного сировара та сироварні специфічна та унікальна. Хтось пройшов стажування у Швейцарії, Австрії, Франції, а хтось просто варив для себе сир на кухні.

Сьогодні кожна сироварня має як власні унікальні сири, так і адаптовані технології виготовлення традиційних європейських сортів сиру, додаючи стандартизовані закваски, але унікальним сир, окрім рук сировара, робить молоко, та сировинна зона.

Сировари завжди дають можливість спробувати свій сир, адже тим самим вони виховують культуру споживання сиру, формують смаки, а головне отримують зворотній зв’язок з покупцями, більшість з яких стає їх прихильниками та повертається за покупкою. Ключовим тут є те, ми з Вами є свідками формування історії сироваріння українських Карпат.

Для виробників сиру, що є членами громадської спілки «Карпатський смак» важливо де та що їсть тварина, які саме корми, свіжа чи суха трава, яка пора року, яка вологість та температурні режими, все це має вплив на смак сиру.

Подаємо перелік унікальних виробників сиру, що об’єднались під ініціативу «Смак українських Карпат», яка у свою чергу гарантує 100% якість натурального продукту.

Підприємство «Еко – Газда», село Нижнє Гусне, Львівщина

Виробник спеціалізується на виробництві сиру з коров’ячого молока. Все почалось з ідеї, а саме створити свою власну сирну тарілку базуючись на відродженні, відновленні традицій сироваріння в регіоні села Турка, та загалом Бойківщини.

Еко Газда

Що цікаво, підприємство працює з сімейними господарствами з околиць села Нижнє Гусне, по збору молока для виготовлення сиру. А реалізацію натуральних продуктів, здійснює в роздрібні мережі магазинів у Львові та по Україні (що пропонують в першу чергу нішові продукти). Господарство “Еко Газда” спеціалізується на виробництві напівтвердих та м’яких сирів з коров’ячого молока.

Підприємство формує культуру споживання натуральних, локальних молочних продуктів та займається стимулюванням розвитку сировинної бази, через збільшення поголів’я корів, у навколишніх селах, а також створення робочих місць.

Контакти: Карвацький Андрій

Адреса:  вул. Центральна, буд.3, с. Нижнє Гусне, Турківський район Львівська область

З питань співпраці пишіть на ел пошту: a.karvatskyi@eco-gazda.com

Довідка за телефоном виробника: +38 (067) 33 27 237 або +38 (050) 276 55 55

Інтернет сторінка: Еко Газда

Ферма «Зелений Яр», село Микуличин, Прикарпаття

Господарство Василя Яремчука знаходиться у селі Микуличин, Ферма на полонині Горган. Фермер на практиці демонструє, як ефективно відроджувати полонинське господарство, започаткувавши справу з розведення породистих кіз та виготовлення делікатесного сиру.

Зелений Яр

Головна спеціалізація ферми – це виробництво козиного сиру, молока та проведення екскурсій.

Для туристів, що обрали відпочинок в Карпатах, приїхали в Яремчу, чи їдуть на Буковель, є можливість відвідати козину ферму, де можна побачити процес виготовлення козиного сиру, молока, замовити екскурсію, чи майстер клас по виготовленню сирів, а також замовити дегустацію сирів, ну й звісно купити сир.

Адреса ферми: с. Микуличин, уч. Горби, Яремчанської міськрада, Івано-Франківська область.

Довідки за телефонами: тел. +38 (097) 217 02 88 – п. Юлія, або  тел. +38 (097) 42 22 875 – Ярослав

Інтернет сторінка: Ферма Зелений Яр

Ферма «Еко Карпати», м. Долина, Прикарпаття

Щоб розпочати виробництво натуральних козиних сирів, керівник фермерського господарства “Еко-Карпати” Ігор Небилович вивчав та здобув новий досвід, у тому числі у швейцарських і французьких сироварів. Так було започатковано розведення кіз альпійської та зааненської порід, а також виготовлення якісних сирів і кисломолочної продукції.

Еко Карпати

З весни до осені стадо пасеться на природних луках українських Карпат, а в зимовий період, для харчування використовується сіно і концентровані корми. Саме там і робиться сир з козячого молока. Слід зазначити, що ферма обладнана доїльним устаткуванням. Вся продукція виготовляється з пастеризованого молока.

Ферма спеціалізується на виробництві твердих та м’яких козячих сирів.

Адреса господарства: Вулиця Обліски, 129, м. Долина, Івано Франківська область, Україна

З питань співпраці та замовлення, пишіть на ел пошту: eko-karpaty@ukr.net

Довідка за телефоном виробника: +38 (050) 665 74 90

Інтернет сторінка: Еко – Карпати

Господарство ТМ «Кузишин», с. Середній Угринів, Прикарпаття

На господарстві Володимира Кузишина, виробництво продукції починається зі збору свіжого ранішнього коров’ячого молока. Це відбувається за сприяння СОК “Угринівський молочний шлях” у двох населених пунктах Західної України в с.Старий Угринів і с.Середній Угринів. Розташування цих сіл, на відстані 20км. від найближчого міста, дає можливість вільного вигулу корів на багатих пасовищах, що в свою чергу забезпечує хорошу якість молока.

Кузишин

На слідуючому етапі розпочинається переробка молока і власне саме творіння сиру. Протягом одного дня виготовляється один а іноді і два види сиру. Загалом ТМ”KUZYSHYN” на даному етапі спеціалізується на трьох типах сиру.

По перше, це розсільний молодий сир – типу бринза, сир типу проволоне – сулугуні, моцарела, качокавалло, та найбільш вимогливі сири, сири яким приділяється найбільшої уваги, любові і часу це – Чеддер і Карпатський Пармезан.

Адреса: с. Середній Угринів, Калуський район, Івано-Франківська область

З питань співпраці пишіть на ел пошту: tm.kuzyshyn@gmail.com

Довідка за телефоном: +38 (098) 58 66 786

Інтернет сторінка: ТМ Кузишин

Ферма Розтока, село Нижня Апша, Закарпаття

Ферма Марії та Дмитра Оприш, з села Нижня Апша, Закарпаття, спеціалізується на виробництві сиру бринзи з овечого молока. Це стовідсотково овечий сир без жодних сторонніх домішок. Такий у звичайному супермаркеті не купиш.

Ферма Розтока

Виготовляється він за давніми традиційними рецептами без використання сучасних хімічних допоміжних речовин, тому власники ФГ «Ростока» твердо заявляють, що це справді натуральний та екологічний традиційний овечий сир.

Кожна сирна грудка є неповторною – відрізняється унікальним смаком та кольором в залежності від багатьох факторів: де випасалися вівці і яку траву вони їли, скільки сонця земля отримала у рік виготовлення сиру, яка технологія виробництва сиру застосовувалася, як довго і де зберігалася та чи інша грудка.

Адреса: с. Нижня Апша, Тячівський район, Закарпатська область

Довідка за телефоном виробника: +38 (096) 432 71 66

Інтернет сторінка: Ферма Розтока

Селиська сироварня, село Н.Селище, Закарпаття

Власник та автор ідеї Петро Пригара каже, що історія успіху проста: він ніколи не сприймав свою роботу як бізнес та не гнався за високими прибутками. Щоб досягнути результату, вивчав досвід європейських колег, а щоб розуміти їх, довелось вивчити французьку мову, жити серед альпійських сироварів, доїти корів, та варити сир на дровах, бо на полонинах нема електрики.

На сироварні дуже жорсткі вимоги до сировини, молоко приймається тільки від корів породи «бура карпатська», корови мають бути обов’язково здоровими, споживати тільки натуральні корми (трава, сіно, отава, зерно, сіль, вода), ідеально – якщо у господарстві є 2 корови (тварини люблять бути разом), молоко має бути свіжим, тварини не мають лікуватися антибіотиками.

Селиська сироварня

Селиська сироварня виготовляє сири з коров’ячого молока, яке приймається від сільського населення, що проживає в околицях відомої Долини нарцисів, у серці Українських Карпат.

Адреса: с. Нижнє Селище, вул. Центральна, Хустський район, Закарпатська обл.

З питань замовлення продукції, пишіть на ел адресу: fromage@ukr.net

Довідка за телефоном виробника: +38 (031) 427 51 88, +38 (067) 386 51 09

Інтернет сторінка: Селиська сироварня

Еко – ферма Зелений Гай, село Н.Селище, Закарпаття

Еко-ферма «Зелений гай» є однією із ферм Єврпейського кооперативу «Лонго Май», там родина  француза Ореста Дель Соль робить надзвичайно патріотичну справу – відновлює тваринництво в Українських Карпатах, утримуючи в господарстві кіз, корів та свиней порід, що притаманні цьому краю.

Зелений Гай

Працюють на фермі члени родини і така ж кількість місцевих жителів, що допомагають веденню господарства. Вся робота розподілена рівномірно, поетапно, з врахуванням потреб тварин та завантаженості працівників.

Ферма, окрім м’ясних виробів, виготовляє ніжний козячий сир, типу брі. Ферма відкрита до співпраці, є можливість приїхати на дегустацію, але слід домовитись попередньо.

Адреса: с. Нижнє Селище, Хустський район, Закарпатська обл.

З питань співпраці та замовлення продукції пишіть на ел пошту: oresteds@yahoo.com

Довідка за телефоном виробника: +38 (097) 23 52 916

Інтернет сторінка: Еко ферма Зелений Гай

Власну продукцію сировари презентують на дегустаціях, сироварнях, ярмарках та фестивалях, а також здійснюють реалізацію продукції напряму замовнику. Тим самим встановлюють прямий контакт з споживачем. У той же час, не прагнуть йти в супермаркети оскільки їх продукт споживач ще не знає, а бар’єри входження на ринок високі.

Новинка! Дегустація та крамниця “Смак українських Карпат” у Львові

На території музею “шевченківський Гай” у Львові, присутня вся продукція від виробників, що входять в громадську спілку “Карпатський смак”, де також можна, за попереднім замовленням її продегустувати.

Сирна тарілка складається з натуральних сирів, з коров’ячого, овечого та козиного молока.

Сирна тарліка

Адреса: Львів, музей архітектури та побуту «Шевченківський Гай», садиба Зарічево,  дегустаційний зал та крамниця “Смак українських Карпат”.

Довідка та замовлення дегустації за телефоном: +38 (096) 72 19 899

Купуючи якісний карпатський натуральний продукт, який виготовляють сировари, Ви тим самим підтримуєте процес відродження культури та традицій сироваріння Карпат. А ініціатива «Смак українських Карпат», є гарантією того, що продукція виробників, має високу якість та і відмінний смак, відповідно до встановлених критеріїв.