up
Напишіть Нам
Напишіть нам і ми зв'яжемось з вами

Кооператив “Еком” – сир “Чесниківський”

Молочна продукція

Олег Журавінський
с. Чесники, Рогатинський р-н., Івано-франківська обл.
+38 096 454 3142
zhuravinskyy470@gmail.com
http://chesnykivskyysyr.com.ua/

Мальовниче село Чесники, розташоване  в Рогатинському районі Івано-Франківської області.  Тут живе родина Олега та Ольги Журавінських, які виготовляють «Чесниківський сир».

А починалось все з того, що пан Олег майже десять років працював бригадиром, агрономом у місцевому колгоспі.  У 2012 році з ініціативи громади, в селі було створено молочний кооператив «Еком», який об’єднав більше сорока селян. Хотілось, щоб люди мали з чого жити та залишались в Україні. Кооператив допоміг односельчанам тримати худобу, здавати молоко та отримувати за це гроші.

В той час, якраз Західно-Український ресурсний центр оголосив конкурс проектів за програмою «Розвиток молочного бізнесу в Україні», що реалізувався за підтримки уряду Канади та фонду Чарльза Стюарта Мотта. Завдяки перемозі в конкурсі, відновили стару молочарню та закупили відповідне обладнання.  Сімейні ферми отримали доїльні апарати. Члени кооперативу всі дружно розчистили територію старого пасовища від чагарників, засіяли спеціальною травою, облаштували приміщення.

Спочатку молокопродукцію збували в місцеві магазини, але потрібно було рухатись далі. Вирішили  спробувати виготовляти тверді сири. Шукали рецепти, пробували експериментувати, але все ніяк не вдавалося. Згодом, голова кооперативу Олег Журавінський домовлявся про приїзд фахівця-сировара. Знайшов його аж зі Швейцарії — Норберта Буррі. Іноземець спочатку працював як волонтер,  допомагав з рецептурою, удосконалював процес. Тепер він став другом сімї, регулярно приїжджає та дає фахові рекомендації.

У 2014 році кооператив розпочав виробництво напівтвердих сирів. А також зареєстрували логотип «Чесниківський сир». “Сир “Чесниківський – це напівтвердий сичужний сир виготовлений з незбираного коров`ячого молока за класичною технологією. Дозріває щонайменше 30 днів. Має приємний запах і кремово-жовтий колір. Сир з невеликими дірками і скоринкою натурального походження. За смаком нагадує ґауду.…”


Мають авторські розробки. До прикладу, сир із чорнушкою виробляється винятково в «Екомі». Він із ароматною пікантною добавкою — чорним кмином, або чорнушкою — по-місцевому.

Олега Журавінського з дружиною часто можна побачити на ярмарках, фестивалях. Також у селі Чесники, які мають географічні та історичні принади, проводять екскурсії, тож тут можна побачити сироварню і спробувати смачний сир.

Олег Журавінський, член ГС «Карпатський смак» з 2021 року.