up
Напишіть Нам
Напишіть нам і ми зв'яжемось з вами

Stovpiuk Family Brand


Михайло Стовп’юк
c. Спас, Коломийський район, Івано-Франківська обл.
+38 (034) 339 36 67
orgflora@gmail.com
https://www.carpathian.if.ua/
Трав’яні чаї, фітонапої, ягоди у власному соку, гриби

Історія створення

Ідейним натхненником Stovpiuk Family Brand (СОК  “Чиста флора”) з села Спас Коломийського району Івано-Франківської області є Михайло Стовп’юк, що отримав освіту біолога, з дитинства захоплювався зільництвом та збудував на власному господарстві, у самому серці Карпат, підприємство, що займається виготовленням фіточаїв із лікарських рослин, джемів, варення, збором грибів та ягід.

Основи сьогоднішньої справи закладені у часи юності, молодості, адже проживання серед горян переконало, що вони не тільки споживають переважно екологічно чисту їжу, але й майже не звертаються по допомогу до офіційної медицини.

Навчаючись на біологічному факультеті Чернівецького державного університету, зміг поєднати теоретично-практичну базу науки з практичною народною медициною, знаннями гуцулів, що передаються з покоління в покоління.

 

 • Моя пристрасть – це інновації, відкриття нових видів продукції, які позитивно впливають на здоров’я людини.
 • Я пишаюся своїми досягненнями та продукцією, якої більше ста видів.
 • Довіра для мене – порядність у бізнесі та оперативність.

Прикарпатське село Спас, що на Коломийщині з давніх-давен славилося не лише трипільською культурою, давніми звичаями і традиціями. Матінка-земля нагородила цей славний край цілющими водами, могутніми пралісами  і благодатними лікарськими рослинами.

Саме тому, в ХІ столітті тут був збудований королем Данилом Галицьким «Полонинський монастир». Монастир славився тим, що монахи знали секрети тутешнього зілля, лікували людей з навколишніх сіл та міст. Традиції передавались для майбутніх поколінь.

Старші люди казали, що кожна рослинка, якщо її зібрати у певний час і вміло застосувати, має виняткові цілющі властивості.

 

Цінності та принципи роботи, якими керується Stovpiuk Family Brand: 

 • Цілющі лікарські рослини збирають на чистих землях навчені заготовачі в околицях Прикарпаття і центрі Карпат (Верховина, Рахів).
 • На кожному етапі створення продукції передбачається чіткий контроль руху сировини, від збору рослинки – до її продажу в магазині, де вона потрапляє до кінцевого споживача.
 • Сушать лікарську сировину в спеціальних центрах заготівлі. Це високогірні полонини, і спеціальні пересувні сушильні машини. Основна перевага такого сушіння – сировина свіжа відразу проходить процес переробки і не втрачаються цілющі властивості.
 • Лікарська сировина переробляється на найкращому Європейському обладнанні. Продукція 100% натуральна, екологічна. Її визнали і експортується вона в країни Прибалтики, Канади, Америки, Білорусії, Молдови і т.д

Контроль якості:

Ще одним із показників якості кооперативу «Чиста флора» є професійна заготівля ягід і цілющих трав.

На підприємстві немає стихійної заготівлі. У високогір’ях Карпат працюють навчені заготовачі, які залежно від сезонності знають як заготовляти сировину та ощадно ставляться до природи.

Одним із показників якості продукції, є дослідження інституту ботаніки ім. Холодного (м. Київ) сировинних запасів Івано-Франківської, Закарпатської та Львівської областей. Вчені дослідили якісний потенціал сировини на багато років і запропонували методичні рекомендації зборів із збереженням популяцій рослин та ягід.

Крім того спеціалісти у галузі екології перевірили території на відсутність радіації, пестицидів та інших токсичних видів і дали статус «екологічна територія».

Досягнення Stovpiuk Family Brand ( СОК Чиста флора»)

 • Асортимент продукції  різноманітний, він нараховує близько 100 видів.
 • Це найбільша в Україні лінійка дитячих фіточаїв «Сонечко», «Липово – Малиновий», «Попелюшка», «Немовлятко», «Мауглі», «Котигорошко», «Школярик».
 • Цікавість цієї лінійки є в тому, що підібрані композиції не тільки смачні для малюків, але вони ще мають лікувально – профілактичні властивості.
 • Наприклад «Сонечко» – імуностимулюючий, «Котигорошко» – загальнозмічнюючий, «Попелюшка» – протизапальний.

Популярністю в Європі користується серія гуцульських високогірних чаїв. Перевага такої продукції над конкурентами – це збір сировини в високогір’ї Карпат та добре підібрана композиція «двійка»: де одна рослина лідер, а друга помічник. «Липа з ромашкою» – протизапальний, «Шипшина з брусницею» – вітамінний, «Чебрець з чорницею» – для покращення травлення, «Цикорій з ехінацеєю» – імуностимулюючий.

Цілющі фіточаї  – додають людям не тільки насолоду, але й запобігають від багатьох хвороб.

Де купити продукцію?

Сьогодні кооператив «Чиста флора», який працює з 2009 року, успішно експортує продукцію до Канади та США, країн Прибалтики та Європи. Тобто до тих країн, де є висока культура споживання екологічно чистих продуктів і де така продукція користується попитом.

В Україні ж її найбільш охоче купують туристи в рекреаційно-курортних зонах («Буковель», «Трускавець», «Яремча», «Моршин» тощо).