up
Напишіть Нам
Напишіть нам і ми зв'яжемось з вами

ФГ “Згарда”

Молочна продукція

Віталій Маківничук
Івано -Франківська область, містечко Верховина, гора Синиці
+380978130250
maskito@i.ua

Мальовнича Верховина, колиска Українських Карпат. Тут якнайкраще збереглись гуцульські звичаї і традиції, а ще неймовірна природа та автентичний смак. Саме тут, вже двісті років діє унікальне фермерське господарство, відоме як «Згарда». З господарства відкриваються мальовничі краєвиди на  Буковинські гори, найвисокогірніше село Перехресне і Голови.

Територія господарства – це 1 га саду з автентичними деревами. Тут господарює родина Маківничуків. Найстаршому господарю Михайлу – 95 років. Допомагає йому у всьому його внук Віталій з дружиною Ярославою. Цікавою, що господарство родині перейшло від сімейства Шекеряків. В тих краях, Петро Шекеряк-Доників, відомий як колишні війт. Прославився тим, що написав книгу «Дідо Иванчик». В той час, він був  першим вуйком бабусі, яка була на годованцях на цьому господарстві. В 1947 році в господарстві Михайла Маківничука налічувалось 20 голів рогатої худоби. 

У 2018 році, коли Михайло Маківничук, вже не в силі був займатися господарством, тому онук Віталій повністю перейняв його на себе.  Він з дружиною вирішили розвивати “Згарду”, а особливо молочний напрямок – переробляти молоко на гуцульську бринзу за стародавніми гуцульськими рецептами. Зараз в асортименті ФГ “Згарда”: будз копчений, сметана, масло, а завдяки Асоціації гуцульських ватагів, вони почали виготовляти бринзу із географічним зазначенням. Зараз на господарстві 6 молочних корів та 5 телят.

Моя пристрасть – це продовження сімейного, фамільного господарства.

Я пишаюсь своїми рідними, дружиною, які допомагають та підтримують у всьому.

Довіра для мене – це коли можна повністю довіритись людині, і не хвилюватись, а точно знати, що все буде добре.

ФГ”Згарда” розташоване у Верховинському районі, присілку Дубівський. Висота над рівнем моря 840 м. Тут господарі не лише тримають господарство, але й охоче приймають туристів, проводять майстер-класи із приготування сиру, а також пропонують спробувати воду, яка за легендою дарує здоров”я та довголіття. Кожен хто приїжджає, може побачити і унікальну ікону Божої Матері. А на території розташоване  кемпінгове містечко, де гості можуть поселитися і відчути себе справжніми гуцулами.

ФГ “Згарада” учасник ГС “Карпатський смак”з 2021 року.