up
Напишіть Нам
Напишіть нам і ми зв'яжемось з вами

Зелений гай, ОСГ


Власник Орест Дель Соль
с. Нижнє Селище, Хустський район, Закарпатська обл.
+38 (097) 23 52 916
oresteds@yahoo.com
https://zelenyhay.org/
Ковбаса, копченості, сир з козиного молока

Еко-ферма «Зелений гай» є однією із ферм Єврпейського кооперативу «Лонго Май», там родина  француза Ореста Дель Соль робить надзвичайно патріотичну справу – відновлює тваринництво в Українських Карпатах, утримуючи в господарстві кіз, корів та свиней порід, що притаманні цьому краю.

Працюють на фермі члени родини і така ж кількість місцевих жителів, що допомагають веденню господарства. Вся робота розподілена рівномірно, поетапно, з врахуванням потреб тварин та завантаженості працівників. Тут продумано все.  Забезпечено комфортне перебування тварин у природних умовах, де немажодної агресії, стресу чи негативного впливу.

  • Моя пристрасть – це наше з дружиною виробництво, у всіх етапах якого ми беремо активну участь. Любимо працювати і експериментувати.
  • Я пишаюся, що у нас купують не лише продукти, а й філософію виробництва.
  • Довіра для мене – це відгуки покупців, їхнє визнання. Відтак інакше і бути не може, бо виробляємо все, як для себе.

 

Ферма виготовляє сир з козиного молока, ковбаси (салямі), бекон та інші продукти з свинини для власного споживання та на замовлення друзів, приятелів та тих, хто, скуштувавши один раз, стає постійним замовником.

Орест Дель Соль переконаний, що український селянин виготовляє багато різноманітної продукції для забезпечення потреб своєї власної родини. У нього є все необхідне, причому натуральне, але нема чого продати. Через це, потрібно виготовляти трохи більше, щоб мати і для продажу, треба об’єднуватись, підтримувати один одного, щоб витримати наступ супермаркетів та глобалізації, щоб вижити. І не потрібні ніякі сертифікати, тут і так все органічно!

Важлива не довідка, яка, до того ж, вартує грошей, важливим є соціальний контекст, соціальна справeдливість. Коли буде багато натуральної продукції, коли селянин буде заможним, тоді і суспільство стане здоровішим!

Цінності еко-ферми «Зелений гай»:

  • Продукція виготовляється для себе та друзів.
  • Кози та корови пасуться на екологічно чистих пасовищах та полонинах в самому серці Українських Карпат.
  • Кози та корови харчуються кормами, що вирощені без застосування пестицидів, хімічних чи синтетичних кормових добавок.

Відношення до природи еко-ферми «Зелений гай»:

  • Природа це простір нашого повсякденного перебування, це наш дім
  • Ми любимо природу, прислухаємось до неї
  • З природою на фермі прагнуть жити гармонійно
  • Тварини ферми живуть серед природи, пасуться, відпочивають, зростають.
  • До природи ми ставимось як до себе, з повагою.

Відношення до тварин

  • Специфіка догляду великої і малої рогатої худоби на цій фермі полягає в тому, що тваринам забезпечено вільний доступ до сонця і води в усі пори року.
  • Підлогу в хліві господарі не застеляють дерев’яними дошками, як це роблять традиційно. Корови й кози стоять на бетонному покритті, вкритому товстим шаром соломи.
  • Взимку хлів не обігрівається. Проте тварини мають доступ до чистої теплої води цілодобово, що і забезпечує належний температурний режим для тварин.
  • На фермі «Зелений Гай» не переслідують мету, досягнути надвисоку молочну продуктивність тварин.

Пропонуємо Вашій увазі переглянути відео про ферму “Зелений Гай”.

Соціальна відповідальність

Переїхавши до України, маючи підтримку Європейського кооперативу «Лонго Май», засновник ферми Орест разом із однодумцями займалися реалізацією численних соціальних проектів у Нижньому Селищі. У той час було непросто обжитися зовсім чужим людям у цьому селі, порозумітися з місцевими мешканцями, ще й ініціювати різні соціальні проекти. Однак цілеспрямованість та бажання кращих змін дало свої результати. За останні 20 років докладено зусиль на відновлення дитячого садку, встановлення у місцевій школі біотуалету, створення «Селиської сироварні» та здійснено розбудову водогону для села. Заради останнього було залучено фахівців із Швейцарії та Франції, які визначили проблему питної води, знайшли кошти і провели та підключили воду до дитячого садка, сироварні, пекарні, школи та облаштували бювет у центрі села.