Мальовниче село Чесники, розташоване в Рогатинському районі Івано-Франківської області. Тут живе родина Олега та Ольги Журавінських, які виготовляють «Чесниківський сир».
А починалось все з того, що пан Олег майже десять років працював бригадиром, агрономом у місцевому колгоспі. У 2012 році з ініціативи громади, в селі було створено молочний кооператив «Еком», який об’єднав більше сорока селян. Хотілось, щоб люди мали з чого жити та залишались в Україні. Кооператив допоміг односельчанам тримати худобу, здавати молоко та отримувати за це гроші.
В той час, якраз Західно-Український ресурсний центр оголосив конкурс проектів за програмою «Розвиток молочного бізнесу в Україні», що реалізувався за підтримки уряду Канади та фонду Чарльза Стюарта Мотта. Завдяки перемозі в конкурсі, відновили стару молочарню та закупили відповідне обладнання. Сімейні ферми отримали доїльні апарати. Члени кооперативу всі дружно розчистили територію старого пасовища від чагарників, засіяли спеціальною травою, облаштували приміщення.
Спочатку молокопродукцію збували в місцеві магазини, але потрібно було рухатись далі. Вирішили спробувати виготовляти тверді сири. Шукали рецепти, пробували експериментувати, але все ніяк не вдавалося. Згодом, голова кооперативу Олег Журавінський домовлявся про приїзд фахівця-сировара. Знайшов його аж зі Швейцарії — Норберта Буррі. Іноземець спочатку працював як волонтер, допомагав з рецептурою, удосконалював процес. Тепер він став другом сімї, регулярно приїжджає та дає фахові рекомендації.
У 2014 році кооператив розпочав виробництво напівтвердих сирів. А також зареєстрували логотип «Чесниківський сир». “Сир “Чесниківський – це напівтвердий сичужний сир виготовлений з незбираного коров`ячого молока за класичною технологією. Дозріває щонайменше 30 днів. Має приємний запах і кремово-жовтий колір. Сир з невеликими дірками і скоринкою натурального походження. За смаком нагадує ґауду.…”
Мають авторські розробки. До прикладу, сир із чорнушкою виробляється винятково в «Екомі». Він із ароматною пікантною добавкою — чорним кмином, або чорнушкою — по-місцевому.
Олега Журавінського з дружиною часто можна побачити на ярмарках, фестивалях. Також у селі Чесники, які мають географічні та історичні принади, проводять екскурсії, тож тут можна побачити сироварню і спробувати смачний сир.
Олег Журавінський, член ГС «Карпатський смак» з 2021 року.