Область розташована на крайньому південному заході України, є географічним центром Європи, та межує з Львівською, Івано-Франківською областями, а також з Польщею, Словаччиною, Угорщиною та Румунією.
Майже дві третини території області займають гори,решту Притисянська низовина. Найвища очка України – гора Говерла (2061 м).
Територією області протікає 9429 потоків і річок, в основному гірських. У горах протягом року випадає 1400, у нижній частині – 500–600 мм опадів, що зумовлює достатню зволоженість. Перераховані фактори формують помірно-континентальний клімат, створюють цінний природний рекреаційний потенціал.
Влітку середня температура становить плюс 21 0 С, взимку – мінус 4 0 С. Вегетаційний період на низовині триває до 230 днів, у передгір’ях – 210–230 днів, у горах – 90–210 днів.
Закарпаття одна з небагатьох областей України, де переважає сільське населення (постійне) 63,1%, при 31,5% по Україні. Сільське господарство займає провідне місце в економіці області, у ньому створюється 15,2% валової доданої вартості.
Сьогодні сільськогосподарським виробництвом на території Закарпатської області займаються близько 1200 сільськогосподарських підприємств, серед яких коло 70, це великі товаровиробники.
Характерною особливістю Закарпаття є те, що на господарства населення припадає 79,7% сільськогосподарських угідь, ними виробляється 94,5% валової продукції сільського господарства.
За даними статистики, в області здійснюють свою діяльність 1450 фермерських господарства.
Корисні сайти: Департамент агропромислового розвитку Закарпатської ОДА.
https://carpathia.gov.ua/view_company/48
Громадська спілка “Карпатський смак” на території Закарпатської області, об’єднує виробників натуральних продуктів харчування, що виготовляють: