up
Напишіть Нам
Напишіть нам і ми зв'яжемось з вами

Аграрний бізнес і гранти. Для аграріїв Львівщині провели бізнес – бранч з питань залучення грантової допомоги в умовах війни.

У вузькому колі, з метою поглиблення комунікації та обізнаності  зібрались  фермери разом із представниками ГС “Карпатський смак”, департаменту агропромислового розвитку, департаменту економічної політики Львівської обласної військової адміністрації,  агенції з розвитку бізнесу та громад, експертами бізнес-клубу «Клуб ділових людей».

Із вітальними словами до учасників заходу звернулись керівниця ГС “Карпатський смак” Галина Батюсь та заступник начальника Львівської обласної військової адміністрації Юрій Бучко.

“У Львівській та  Івано-Франківській області запустили проєкт з підтримки місцевих та релокованих малих і середніх крафтових виробників, які відновлюють свою діяльність після переїзду. Наш бізнес-бранч є частиною спільного проєкту ГС «Карпатський смак» та ГС «Дорога смаку Прикарпаття» – «RIDNI: Об’єднання та взаємодопомога місцевих та переміщених виробників крафтової продукції».  Саме тут і сьогодні  виробники можуть отримати корисну інформацію щодо написання бізнес-планів, участі у грантах, а також мають можливість познайомитись, обмінятись досвідом і що головне – знайти партнерів для налагодження своєї діяльності  в час війни”-, наголосила Галина Батюсь.

«На Львівщині активно реалізовують грантові програми на підтримку розвитку сільськогосподарського виробництва. Аграрії можуть отримати гранти на побудову теплиць, на висадку нових садів, на розширення та створення установ у сфері переробки. Отримання гранту від тієї чи іншої організації чи держави – це непроста робота, над цим треба працювати. І сьогодні багато аграріїв зацікавлені в отриманні грантів і наполегливо йдуть до мети, а ми можемо їм допомогти в частині інформування, навчання, безпосередньої комунікації, як сьогодні. Завдяки Збройним Силам України маємо можливість проводити такі зустрічі»,- наголосив Юрій Бучко.

Директор департаменту агропромислового розвитку Львівської обласної військової адміністрації  Тетяна Гетьман в ході бізнес-бранчу поінформувала про напрямки фінансової підтримки з державного бюджету, окреслила вимоги щодо участі агроформувань у державних грантах, зокрема  щодо можливості отримання коштів  на будівництво  теплиць, закладку нових садів та ягідників, на розвиток власного бізнесу. Також коротко поінформувала учасників щодо  напрямків підтримки за кошти з обласного бюджету на 2023 рік.

“Так, державні програми, що були анонсовані на початку року, з причини початку воєнних дій не запрацювали. Натомість,  запрацювали інші програми. В результаті, 941 дрібний виробник за допомогою Державного аграрного реєстру  зміг отримати кошти за утримання корів та за використання земель на загальну суму 64,2 млн.грн. Перевірка заявок аграріїв  ще триває, сума дотації -субсидії  сумарно ще повинна збільшитись. 23 аграрія в рамках програми “Є-робота” отримали право на одержання грантів на суму 95,4 млн.грн, з яких: 23,4 млн. грн – на розвиток ягідництва, 70,1 млн. грн – на збільшення потужностей переробних підприємств. Щодо обласної програми підтримки, то в 2023 році плануємо до 34.2 млн.грн на підтримку аграріїв Львівщини”, – зазначила Тетяна Гетьман.

Директор департаменту економічної політики Львівської обласної військової адміністрації Степан Куйбіда окреслив присутнім інформацію  щодо можливостей фінансової допомоги на розвиток підприємств, зокрема детально розповів щодо підтримки релокованих підприємств та ваучерної підтримки для підприємств всіх напрямів діяльності. “Перше і найголовніше чим ми можемо допомогти релокованому бізнесу – це грошима. Якщо бізнес релокований і фізично перереєструвався на територію Львівщини,  такому підприємцю можемо надати 100 тис.грн безповоротної фінансової допомоги. Якщо такий релокований підприємець створить 20 або  більше робочих місць, то  ця сума фінансової допомоги автоматично подвоюється.  Для цього необхідно заповнити форму та надати до департаменту економічної політики підтверджуючі документи. Ми пропонуємо також  підтримку ваучерну: на маркетинг, на послуги з сертифікації, на допомогу у виставковій діяльності, а також на навчання і перекваліфікацію працівників”,- наголосив Степан Куйбіда.

Детальнішу  інформацію про  програми підтримки можна отримати на сайті Львівської обласної військової адміністрації  на сторінках департаменту агропромислового розвитку та економічної політики відповідно.

Також в межах заходу поділились власними історіями успіху написання бізнес-планів  підприємці агросфери, що отримали погоджені гранти під висадку нових насаджень лохини та харчову переробку

Тарас Калита та Еміль Винницький.

Усі присутні мали можливість отримати вичерпні рекомендації щодо безпосередніх вимог написання бізнес-планів, якими поділилась експерт бізнес-клубу «Клуб ділових людей» Ганна Костюк. «Кожна компанія повинна, не побоюсь цього слова, «полювати» за додатковим фінансуванням, формувати свою грантову історію та брати участь в простих та складних проєктах», – зауважила Ганна Костюк. Також, експерт поінформувала учасників заходу щодо основних помилок при складанні бізнес-планів, які необхідно уникати для безпосереднього погодження плану та успішності проєкту в цілому.

В рамках бізнес-бранчу для представників підприємств було здійснено екскурсію на підприємство ТОВ Галіція Грінері, що знаходиться в м.Буськ Золочівського району  та займається вирощуванням салатів і зелені в теплицях.

Нагадаємо, що захід пройшов в рамках Проєкту «Підтримка підприємців і життєзабезпечення», що фінансується та впроваджується Програмою розвитку ООН в Україні, у співпраці з Львівською та Івано-Франківською міськими радами та обласними військовими адміністраціями.

Відео зустрічі можна переглянути тут:

https://youtu.be/2R-aC3ZbIAg