up
Напишіть Нам
Напишіть нам і ми зв'яжемось з вами

Регіональний Форум «Органічна Україна 2021″ (Львів)

9 квітня 2021 року у Льові відбувся  XXXXІ Регіональний Форум «Органічна Україна 2021″.

Серед важливих питань, які були розглянуті на форумі: державна та регіональна підтримки органічного виробництва і фермерства у Львівській області у 2021 р, сертифікація, співпраця та кооперація сільськогосподарських виробників та переробників – досвід та ринкові пропозиції Львівської області та досвід інших регіонів, країн, експорт органічної продукції та інші.

Директор Департамент агропромислового розвитку Львівської ОДА Тетяна Гетьман окреслила стан органічного виробництва у Львівській області. На кінець 2020 року в області здійснювали діяльність 39 операторів ринку органічної продукції (орієнтовна площа обробітку 2,8 тис. га), з них 13 – в галузі рослинництва, 11 – в галузі ягідництва/садівництва, 14 – заготівля органічних об’єктів рослинного світу (збір дикоросів) і переробка, 1 – виробництво засобів захисту рослин (добрив).

Під час обговорення, основним питанням було – запровадження  органічного харчування в школах та дитячих садках. З доповіддю – презентацією виступила координатор органічного компонену швейцарсько-української програми «Розвиток торгівлі з вищою доданою вартістю в органічному та молочному секторах України» Наталя Прокопчук, яка поділлась досвідом інших країн та закликала Львівщину активно впроваджувати органічне харчування у дитячих садочках та школах.
Серед спікерів на форумі, була запрошена і  виконавча директорка ГС “Карпатський смак” Галина Батюсь, яка розповіла про діяльність спілки та органічних виробників, які входять до організації. Зокрема це: ФГ Костів, ТМ “Пан Еко”, ТОВ “Лілак” та НВФ “Елітфіто”. Також вона поділилась досвідом промоції та продажем не лише органічної, але й локальної продукції виробників, членів спілки, та презентувала онлайн магазин, де під ТМ “Смак Українських Карпат”, зібрана уся продукція виробників Карпатського регіону.  https://tuca-shop.com.ua/

Захід відбувся під патронатом Міністерства економіки, торгівлі та сільського господарства України за підтримки Швейцарії в рамках швейцарсько-української програми «Розвиток торгівлі з вищою доданою вартістю в органічному та молочному секторах України», що впроваджується Дослідним інститутом органічного сільського господарства (FiBL, Швейцарія) у партнерстві із SAFOSO AG (Швейцарія).