Карпатська скарбниця здоров'я, ТОВ

Трав’яні чаї, фітонапої

інфо

  Директор Андрій Павлічко
  м. Трускавець, вул. І. Мазепи, 33, Львівська область
  0678860809 або 0958316293
  info@prioritea.com.ua   fitoskarbnycyakarpat@gmail.com
  http://www.prioritea.com.ua/
  http://www.fitoskarbkarpat.com/english
  11 видів трав'яних чаїв, 4 види фітосумішей, дикоростучі трави

Компанія «Карпатська скарбниця здоров’я» виготовляє ексклюзивні за своїм складом фіточаї та фітосуміші.

Компанія «Карпатська скарбниця здоров’я» здійснює збір дикоростучих трав і ягід в екологічно чистій місцевості Карпатських гірпоблизу міста Трускавець Львівської області.

Унікальність місця зростання трав полягає не тільки в екологічно чистій місцевості, а і в джерелах мінеральної води «Нафтуся», завдяки лікувальним властивостям  якої Трускавець набув славу курорта світового масштабу. Цілющу силу води вбирають в себе наші трави, набуваючи особливу цінність для споживачів.

Найкращі фахівці на кожному етапі виробництва фіточаїв та фітосумішей дбають про те, щоби виготовити особливий продукт, якість якого підтверджено відповідними сертифікатами на державному рівні.

Історія створення.

Ідею створення підприємства запропонував один із його засновників Андрій Павличко. За чашкою карпатського чаю в компанії, пішла розмова за те, чи не налагодити чайне виробництво. Вирішили спробувати. Відразу виникло багато ідей та ентузіазму, Андрій спільно ще з двома партнерами об’єднали свої зусилля і втрьох заснували підприємство. Вони здійснили розподіл завдань та обов’язків між собою відповідно до фаху й умінь – хтось відповідає за виробництво, хтось – за фінанси. Однак усі важливі для компанії рішення приймають колегіально і відповідальність несуть однакову.

Створене ТОВ «Карпатська скарбниця здоров’я» було у 2013 році. На той час засновники не мали спеціального досвіду й широкого розуміння, як будувати цей бізнес. Доводилося крок за кроком йти шляхом спроб і помилок.

Заготував в сезон – маєш, з чим працювати.

Сировина. Підприємство займається і вирощуванням сировини. У горах, неподалік від Трускавця фірма має власні площі для вирощування трав. Плантація площею 50 га не тільки забезпечує заготівлю необхідних трав і плодів, але й дозволяє проводити суворий контроль сировини. Землю для цього підбирали ретельно, дивилися, щоб не містила вона хімічних домішок чи фосфатів. Цілину спочатку ретельно проорювали, оскільки трави люблять пухку землю, лише потім взялися безпосередньо до вирощування таких рослин, як календула, розторопша, подорожник, пустирник, чебрець. Це досить важка праця і затратна, але маючи мету, підприємці продовжують працювати для її досягнення.

Продукція. На самому початку підприємство виготовляло лише 11 видів продукції – з цим і вийшли на ринок. Тоді ще засновники не мали досвіду, не розуміли, яка продукція матиме більший попит, що вигідніше робити, а що легше. Але поступово набували необхідних навичок, розуміли, яка продукція потрібна споживачеві, розробляли нові види чаїв. Нині асортимент продукції складає 40 видів чаїв та 4 види фітосумішей.

Для виготовлення цих чаїв та сумішей ТОВ «Карпатська скарбниця здоров’я» використовує близько 60 видів трав і плодів місцевого походження. Збір сировини відбувається у Карпатах, переважно у районі Трускавецько-Східницької курортно-рекреаційної зони. Менше сировини збирається у Закарпатській та Івано-Франківській областях. Це принципова позиція – використовувати дари карпатської природи, а не їхати по сировину у Крим чи інші регіони. Збір проводять відповідно до сезону наймані працівники за контрактом. Плоди збирають теж не будь-які. Наприклад, застосовують дике яблуко, а не садове. Саме дичка є вітамінним плодом і не надто цукровим, тому вона, на відміну від культурних яблуневих сортів, висихає краще. Це додає кінцевому продукту якості, що, звісно, є першочерговим показником.

На основі вивчення народного досвіду, сімейних традицій і власних досліджень фахівці ТОВ «Карпатська скарбниця здоров’я» розробили різноманітні композиції трав’яних чаїв, які апробують у фітосалонах міста Трускавець.

Чайна рецептура розробляється з огляду на наявні місцеві трави та ще й така, що забезпечить корисність дії чаю. За набором сумішей доглядає технолог. Кожен купаж підбирається близько двох місяців, при цьому слідкують за такими властивостями збору, як смак, аромат та користь. Всі купажі пройшли необхідні експертизи.

Якість понад усе!

ТОВ «Карпатська скарбниця здоров’я» створює дійсно екологічно чисту продукцію. Тут принципово не використовується жоден ароматизатор. Це дуже легко довести. Якщо перевірити аромат звичайного комерційного чаю, то можна відчути сильні та навіть різкі запахи трав. Таке можливо лише при додаванні спеціальних ароматизаторів. Справжні трав’яні суміші мають аромат приглушений, пахне здебільшого уся суміш, без виділення запаху якихось конкретних видів рослин. Є ще один важливий критерій, що стосується запахів – чай повинен виділяти аромат під час заварювання, а не в сухому вигляді. Усе це властиво продукції «Карпатської скарбниці здоров’я».

Окрім якості на підприємстві принципового значення надають умовам виробництва. Тут ретельно доглядають за тим, коли і де збирається сировина, як подрібнюється, навіть, як вона зберігається. Адже не можна зберігати усі види рослин в одному приміщенні, бо тоді своїми ароматами трави будуть «перебивати» одна одну. Якщо, до прикладу, зберігати разом м’яту і календулу, то вже скоро календула почне пахнути м’ятою, що є неприпустимим у виготовленні якісного продукту.

Якість залежить і від того, як продукт упакований. Відкривши упаковку фіточаю можна побачити, які рослини входять до його складу! Вони висушені відповідно до технології, а їх професійно складені фітокомпозиції дозволять не тільки отримати задоволення від казкового смаку та аромату, а й допоможуть закріпити здоров’я. Тут важливо, щоб упаковки були герметичними. Хороший, якісний чай не повинен мати жодного сміття чи пилюки. Якщо на упаковці неможливо побачити подібний наліт – вже можна говорити про якість продукту. Для цього на підприємстві використовується аспіраційна система, що повністю очищає чай від дрібного пилу.

На підприємстві діє своя лабораторія, де фахівці перевіряють продукцію. Її вирішили організувати, оскільки користуватися іншими лабораторіями дуже незручно та й недешево. А фасування здійснюється як на імпортному, так і на вітчизняному обладнанні.

Як купити трав’яний чай та на що слід звертати увагу?

  • Справжній фіточай є натуральним продуктом, який виробляють виключно з рослин, це можуть бути трави, квіти, листя, плоди, насіння і навіть кора.
  • Є чаї, що мають лікувально-профілактичну дію, а є звичайні столові чаї.
  • Відомо, що рослини дуже корисні і кожна володіє цілим переліком корисних властивостей.
  • Склад збору залежить від його призначення.
  • У кожен збір підбирають ті рослинні компоненти, що володіють певними властивостями.

При цьому у «Карпатській скарбниці здоров’я» враховують, щоб такі суміші не вміщували рослин, занесених до Червоної книги. Тому багато зусиль йде на те, щоб чаї лишалися смачними, ароматними, поживними, ще й створеними на основі «дозволеної» сировини.

Де купити і як пити?

Фіточай заварюють як звичайний гарячий чай – протягом 3-5 хвилин, у теплому посуді, майже киплячою, але не скипілою водою з температурою близько 95°С. Калорійність фіточаю близька до нуля, що в поєднанні з очищувальною дією багатьох трав підтримує тіло струнким, судини чистими, а шкіру здоровою.

Хоча трав’яні чаї мають певні специфічні властивості, що справляють вплив на стан здоров’я людини, вони не є лікувальним засобом. Пріоритетними у виготовленні продукції є досягнення хороших якості та смаку, а також задоволення потреб споживачів. Саме вони ставлять планку підприємцям – щоб її досягнути, треба багато працювати і над самим продуктом, і над схемами його збуту.

Свою продукцію ТОВ «Карпатська скарбниця здоров’я» реалізує і в Україні, і за кордоном. Цікаво, що першими продукцією зацікавилися центральні області України – туди підприємство з самого початку постачало свої вироби. Тільки згодом, озираючись не великий попит у центрі України, місцеві фірми Трускавця та Львівської області почали замовляти фіточаї «Карпатської скарбниці здоров’я».

Продукцію можна знайти в Інтернет-магазинах, аптеках, невеликих місцевих крамницях та в магазинах органічної продукції. Поки що продукція не продається у супермаркетах, але і це є у планах виробників.

Громадська діяльність, фестивалі, презентації продукції.

  • ТОВ «Карпатська скарбниця здоров’я» у 2014 році стала членом громадської спілки “Карпатський смак”, продукція маркована ТМ «Смак Українських Карпат».
  • Компанія регулярно бере участь у виставках екологічної продукції, в їх числі й міжнародні.
Вгору